Stěhování firem vyžaduje perfektní organizaci a souhru

Úspěch stěhování firem v Praze Odnes to se zakládá na perfektní organizaci z obou stran, tedy jak u stěhovací firmy, tak i firmy stěhované. Na co se nesmí zapomenout, aby stěhovací proces proběhl hladce, například u stěhování kanceláří?

Parkovací místo – pro takovéto velké akce bude nutné nejprve zajistit parkovací prostory pro stěhovací vozy. Těch může být i několik, v závislosti na množství stěhovaných předmětů, a pokud se jedná o městské oblasti, kde se za parkování platí, možná bude zapotřebí parkovací povolení zajistit na městském úřadě na odboru dopravy.

kancelářský stůl

Kdo bude balit věci – toto by majitel či zástupce firmy měl stěhovací firmě oznámit již na první schůzce, aby bylo jasné, kdo za to ponese zodpovědnost. Stěhovací firmy mohou balit v podstatě veškeré vybavení kanceláří, ale ne vždy to bývá pravidlem a někdy si balení věcí obstarávají sami zaměstnanci. Vždy záleží na vzájemné dohodě, a pokud je zapotřebí pro firmu zajistit balicí a výplňový materiál, mohou jej opatřit stěhováci.

Pokládka podlahových krytin a malování prostor – se stěhováním může být spojeno i toto, resp. je rozumnější, když se prostory nejprve vymalují a následně se v nich pokládá např. zátěžový koberec, než to provádět až po přestěhování a kvůli tomu znovu všechny kanceláře znovu vyklízet.

Plán rozmístění nábytku a jeho demontáž a montáž – pokud firma poptává stěhování na klíč, anebo „téměř“ na klíč, jeho součástí bývá i práce s nábytkem, tedy jak jeho rozmontování, přestěhování a opětovné smontování, tak i umístění na požadované místo. V tom bystě měli mít jasno již předem a vhodné je mít k dispozici i plán prostor, aby stěhováci věděli, kam který nábytek přesně umístit. Vyvarujete se tím zbytečnému chaosu a dalším pracím v souvislosti s dodatečným přesouváním stolů, skříní, komod atp.

práce v kanceláři

Pokojové rostliny – na ty se často zapomíná. V kancelářích jsou přitom velmi důležité, protože tu ionizují vzduch a dodávají energii a důležitý kyslík. S drobnými exempláři je to celkem snadné, protože je lze přestěhovat v plastových boxech, ale zvláštní pozornost vyžadují zejména rostliny vzrostlé, jako jsou např. dekorativní palmy na chodbách a ve vstupních vestibulech. Na ty už musí volit stěhovací firmy zvláštní postupy.

Úspěch stěhování firem v Praze Odnes to se zakládá na perfektní organizaci z obou stran, tedy jak u stěhovací firmy, tak i firmy stěhované. Na co se nesmí zapomenout, aby stěhovací proces proběhl hladce, například u stěhování kanceláří? Parkovací místo – pro takovéto velké akce bude nutné nejprve zajistit parkovací prostory pro stěhovací vozy. Těch…