Poklad zvaný tažné zařízení

Máte doma tažné zařízení, nebo o něm prozatím jen uvažujete? Napadlo vás někdy, jak cenný poklad to vlastně je? Víte, k čemu všemu se vám může hodit?

Přívěsný vozík – snad nejčastějším důvodem pořízení tažného zařízení je možnost připojit přívěsné vozíky, které nemusíte ani vlastnit, ale stačí si je pronajmout v některém z hobby marketů. Na vozíku převezete leccos a využijete jej například při stěhování, při vyklízení bytů a nebytových prostor nebo při odvozu starého nábytku na chalupu.

přívěsný vozík

Univerzální nosič – víte, že existují i univerzální nosiče, které namontujete na „kouli“, a můžete na ně nakládat různé předměty? Hodí se to například při operativní jízdě do lesa či na chatu, kam je obtížné např. couvat s přívěsem, ale potřebujete sem přivézt krmivo pro zvěř, mulčovací kůru, pytel s pískem, odvézt těžší padlý kmen, anebo naložit sekačku na trávu, křovinořez, motorovou pilu, vyžínač apod.

převážení koní

Nosič jízdních kol a elektrokol – velmi podobně, jako univerzální nosič, vypadá i nosič jízdních kol. Ten je výhodný hlavně kvůli tomu, že kola vezete nízko nad silnicí (máte nízko těžiště), snadno se na nosič nakládají a také na ně za jízdy dobře vidíte.

Zapřažení vozíku pro převážení koní – majitelé koní se mnohdy bez speciálního vozíku neobejdou. Jak chcete převézt půltunového koně na vzdálenost osmi set kilometrů, například na parkurové závodiště? S vozíkem pro převoz koní je to hračka, tedy samozřejmě musíte znát pravidla pro řízení vozidla s takto těžkým nákladem, a navíc vezete živé zvíře!

Obytný karavan – jízda s obytným karavanem je obdobná, jako když vezete živého koně, takže samozřejmě musíte dbát na celou řadu důležitých zásad. Každopádně podstatné je, že máte stále jedno a to samé tažné zařízení, o jehož existenci jsme se začali bavit již na začátku tohoto článku. Jinými slovy, odvezete s ním jak starý koberec na chalupu, tak i obytný karavan na vaší vysněnou dovolenou.