S penězi je to těžké

Kde by lidstvo bylo, kdyby nemělo peníze? Na takovou otázku se odpovídá vesměs poněkud neslušným slovem označujícím jistou rozpolcenou část lidského těla, čímž samozřejmě nemyslím mozek ani srdce nebo plíce. A pokud se pak najde i odpověď slušná, pak se třeba řekne, že bez peněz by bylo lidstvo v háji. Tedy ztracené. Protože naše společnost funguje především díky penězům a jejich oběhu, i díky nim jsme dosáhli toho, čeho mezi živými tvory této planety nikdo jiný nedosáhl.

dvě mince

A kdyby peníze neexistovaly nebo po své mnohaleté existenci zanikly? Pak by to byla pro nás lidstvo katastrofa. A protože jsou i soukromí podnikatelé a OSVČ lidmi, byla by jejich existence bez peněz rovněž nezáviděníhodná. I podnikatelé je potřebují, a to někdy víc než kdo jiný, protože to oni živí https://www.databazeknih.cz/serie/zivi-mrtvi-2488 nejenom sebe, ale leckdy i své zaměstnance, a to oni musí také financovat provoz svých firem a platit odvody a další výdaje.

Podnikající lidé by tedy neměli v žádném případě postrádat peníze. Ale někdy je bohužel postrádají. Někdy si nevydělají dost nebo musí financovat něco příliš drahého, a pak se lehce stane, že se ocitnou ve finanční tísni. A této musí pochopitelně zase co nejrychleji a nejefektivněji uniknout.

exotická měna

Jenže jak zvládnout nedostatek peněz u podnikatelů? Často už jenom využitím půjčky. Jíž bývá v mnoha případech nebankovní hypotéka. A co je na takové nebankovní hypotéce tak úžasného, že jí spousta soukromníků dává přednost před jinými alternativami? Hlavně to, že se snadno a výhodně získává. Protože se za její splacení ručí zástavou nemovitosti, a kdo tu nemovitý majetek jako záruku nabídnout může, uspěje, i kdyby byl pro jiné poskytovatele půjček beznadějným případem. A proč by si tedy někdo nevzal právě takovou hypotéku, proč by marně pokoušel štěstí jinde, když je tato nabídka výhodná i v mnoha jiných ohledech?