Když není podnikání ziskové

Každá firma a každý podnikatel musí dost vydělávat. To je na každém podnikání to nejdůležitější, bez toho se tu určitě nedá obejít. Jenže tato skutečnost neznamená, že každé podnikání také vždy výnosné je. Kolik jenom je případů, kdy se někdy v podnikání přestalo dařit a příjmy poklesly pod únosnou mez! A nebýt půjček, kolik podnikatelů by to vzdalo nebo proti své vůli zkrachovalo!

Ale naštěstí tu půjčky jsou. A to i ty podnikatelské. A proto není nikdo z podnikatelů automaticky ztracený, když se mu přestane dařit.

staré bankovky

Jenže to současně neznamená, že potřebuje-li někdo z řad podnikatelů nějaké ty peníze půjčit, dostane je automaticky. Tak tomu nebývá. Každý, kdo potřebuje nějaké ty peníze navrch půjčit, se o to musí v první řadě zasloužit. A to tím, že splní podmínky, které jsou na něj v souvislosti s každou konkrétní půjčkou kladené.

Když si tedy někdo zažádá třeba o půjčku v bance, může ji mít, ale jedině https://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/pruvodce_cerpanim_hypoteky_pomoci_sluzby_servis_24.pdf tehdy, když si dost dobře vydělává a má čisté registry dlužníků a další přednosti. A protože jsou tu i soukromníci, kteří taková kritéria nesplňují, máme tu i nebankovní hypotéky, které pomáhají i podnikatelům, kteří se příjmy a registry zrovna moc pyšnit nemohou.

placení kartou

A proč je americká nebankovní hypotéka vlastně tak snadno dostupná i nedokonalým žadatelům z řad podnikatelů? Proč na ni dosáhnou i ti, kteří by jinak měli smůlu, protože by v bankách nenalezli pochopení? Přece proto, že tady se zaručuje splácení jiným způsobem. Tím, že se za něj ručí zástavou nemovitého majetku. Takže stačí, aby tu dal podnikatel nějaký svůj vlastní objekt do zástavy a hned může čerpat tolik potřebnou finanční pomoc. Díky níž pak může financovat to, co je zrovna potřeba, a své podnikání tím zachránit před úpadkem.

A to je důvod, proč jsou nebankovní hypotéky mezi soukromými podnikateli docela oblíbené. Je přece lepší vzít si nebankovní hypotéku, než zůstat bez koruny. Nebo snad ne?