Koberec jako nový


Pořídit si domů koberec je natolik snadné, že snad neexistuje snazší způsob řešení pokládky podlahové krytiny. Můžete si dokonce koberec pokládat sami, a záhy zjistíte, že na tom nic není, a že byste mohli v pokládce koberců překonat i některé profesionální firmy. Jakmile je koberec na svém místě, může se zdát, že máte vystaráno, a že váš obývák či ložnice nebo dětský pokoj jsou připraveny přijmout jakoukoli návštěvu. Přizvete si domů své přátele a pochlubíte se svým novým objevem v zajímavém dekoru, s velmi měkkým povrchem.

čištění koberců

Takto to může probíhat i několik měsíců, budete si domů zvát návštěvu třeba každý týden, budete na koberci hrát deskové hry anebo si tam rozložíte servírovací podnos s občerstvením. Proč ne, na koberci se příjemně sedí a někdo tu i cvičí a „napravuje záda“ nebo se nechá masírovat. Po celou tu dobu, co si domů zvete návštěvy, vám postačí koberec vysávat pytlíkovým vysavačem.

vysavač na koberci

Po určité době vám ale koberec začne připadat poněkud zašedlý, a jestliže se blíže skloníte k jeho povrchu, a zhluboka se nadýchnete, ucítíte odér zpocených nohou. V tu ránu vám bude jasné, že sáčkový vysavač není k vyčištění koberce dostačující. Začnete pátrat po něčem, co si se zápachem i s vyšlapanými šedými cestičkami poradí.

A to je čas představit vám čisticí stroj, například na základě referencí nebo skrze galerii Wismont čištění, který již zaznamenal úspěch v mnoha domácnostech, kancelářích a v dalších prostorách. Jeho rotující kartáče nejprve dokonale rozmělní usazené a přilepené nečistoty na jednotlivých vláknech, a vzápětí je spolu s čisticím roztokem odsaje do sběrné nádoby. Budete pak mít opět podlahovou krytinu ve stavu, takřka shodném s okamžikem, kdy jste si koberec donesli domů, a začali jej pokládat na podlahu. Bez obav si pak můžete opět na podlaze zahrát legendární „Člověče nezlob se“.