Veďte děti ve vztahu k přírodě, a třeba v Jeseníkách

Patříte k lidem, kteří milují přírodu, a chcete, aby k ni měly kladný vztah i vaše děti? Pak máte velké štěstí, že žijete v České republice. Některé země světa na tom nejsou tak dobře, co se týče rozmanitosti přírodních krás a harmonie krajiny, jako takové, pokud si odmyslíte železárny ve Vítkovicích, chemičku v Záluží u Litvínova a podobné velké průmyslové aglomerace, máte obrovské možnosti výletních míst, která jsou doslova pohlazením na duši.

krása Jeseníků

Zkuste to v Jeseníkách

Jeseníky, přesněji řečeno Hrubý a Nízký Jeseník, patří k oblastem s nejčistším vzduchem v republice, prezident Václav Havel tu pobýval v sanatoriu v Karlově Studánce zejména kvůli tomu, že jsou zde klimatické lázně pro respirační choroby. Zajistíte-li si v Jeseníkách ubytování s dětmi https://apartmanymax.cz/ubytovani/ právě zde, můžete se sami na sobě přesvědčit o tom, zda tomu tak skutečně je. Ale to není vše, čistý vzduch vás tu ohromí, ale spolu s ním i něco jiného – přírodní krásy.

Bílá Opava

Praděd – Praděd, nejvyšší hora Moravy, je na tom podobně, jako Sněžka. Každý rok na jeho vrchol vystoupí tisíce turistů, kteří k němu směřují po celý rok. Za slunečného počasí je tu opravdu krásně na jaře, na podzim, v zimě i v létě, pod vysílačem je celoročně přístupná rozhledna a je zde v provozu i restaurace, takže váš výlet může mít kouzlo, které jinde neprožijete.

Pod Pradědem pramení říčka Bílá Opava, protéká velmi zvláštním a působivým kanonem s mnoha vodopády a je zde vybudována stezka pro pěší, kam se můžete vypravit, pokud tu zrovna neleží sněhový příkrov. Stezku vám můžeme doporučit opět za slunečného počasí zhruba od května do září, je přístupná i pro děti a není to natolik obtížný terén, že by nebyl schůdný i pro turisty s nevelkou fyzickou zdatností. A možná, že vás Jeseníky osloví natolik, že tu zatoužíte žít natrvalo, nebo se sem alespoň pravidelně vracet na dovolenou.