Víte, jaké výhody přináší mulčování trávy? Udržujte svůj trávník jednoduše a správně!

Sekání trávy je asi to nejhorší, co na každého zahrádkáře nebo majitele pozemku čeká a to pravidelně. Máte dost nekonečného sekání? Chcete si to ulehčit?

Víte, jaké výhody přináší mulčování trávy? Udržujte svůj trávník jednoduše a správně!

Údržba trávníku stojí hodně sil a námahy, také je to časově náročné. Pokud se o svůj trávník starat sami nemůžete, protože na to prostě nemáte dostatek času nebo už vám dochází síly, můžete si jej nechat posekat profesionálně. Věděli jste ale také o tom, že mulčování je pro trávník mnohem lepší? O co vlastně jde a jaké jsou výhody mulčování trávníku? Tento způsob se nevyužívá pouze v zahradnictví ale třeba také v zemědělském průmyslu. Jde o způsob sečení trávy, díky kterému budete mít trávník i dobře hnojený.

posečená tráva

Myslíte ekologicky? Pak mulčování musíte poznat!

Mulčování trávy je způsob údržby trávníku, jde vlastně o ekologický způsob, jak se můžete zbavit přebytečné trávy ale i plevele a využít je ve svůj prospěch. Během mulčování, kdy se tráva seká, se zároveň rozdrtí na co nejmenší kousky, které jsou pak rovnoměrně ponechány přímo na travnaté ploše. Tím vznikne přírodní hnojivo, navíc odpadá nutnost odvážet posekanou trávu a dále upravovat trávník. Nic nezbude, tedy nic, co byste museli uklízet nebo někam odvážet. Tím odpadá řada starostí.

Aby bylo mulčování provedeno správně, je třeba využívat pro tyto účely speciální traktory s mulčovačem či jednodušší mulčovací stroje. Samozřejmě je důležité i to, jak velká pozemek je třeba upravit, jak je tráva vysoká a jaký je terén. Sami si s tím lámat hlavu nemusíte, pokud si objednáte mulčování trávníku od firmy, která se tím zabývá.

vysoká tráva

Co vše lze mulčovat

Mulčování je ekologickým způsobem, jak se zbavit přebytečné trávy, plevele ale i jiných porostů. V podstatě tak můžete vše zužitkovat a ještě mít dokonale upravený pozemek. Mulčovat jde mimo jiné také bramborové natě, ale i ovocné sady a jakýkoliv jiný biologický odpad. Vše se dá využít a ekologicky zlikvidovat. Právě díky tomu je mulčování stále populárnější, protože o ekologii se stále více hovoří. Chcete se také chovat ekologicky? O mulčování rozhodně popřemýšlejte.