Notebooky pro domácnost

Nedávno se vedl spor kvůli notebooků, které se prodávaly vlastně zadarmo. Měly takovou cenu, že se de facto prodávaly za licenci Windows desítek. Právě ta cena hnala všechny rádoby odborníky k tomu, aby uvedený stroj pomluvili a lidi tak od nákupu odradili. Jako argumenty uváděli, že to vše je jen lisovaná deska, baterky že nevydrží, má to málo místa, a celé že to je čínský šunt.  

Já zrovna novou mašinu potřeboval, a tak jsem se rozhodl, že tento výrobek koupím a celých čtrnáct dnů jej budu naplno užívat. Pokud se neosvědčí, mohu jej v této době vrátit, jak firma uvedla na svém webu.  

detail klávesnice

Zpočátku jsem důvěru neměl a obával se nezvyku na menší rozměr displeje, ale pak jsem dostal tolik očekávaný balík. Obraz naprosto super a to, že byl pro mne menší jsem vlastně ani pořádně nepostřehl. Od té doby jej mám asi čtvrt roku, zadarmo jsem na něj nahodil WIN 11, lépe řečeno, jen jsem dal souhlas a nainstalovaly se samy. Psaní bez potíží, poslech hudby bez potíží a přehrávání filmů prostě super. Hry nehraji. Takže, pokud uváděli někteří zděšenci, že stroj bude pomalý, brali to jen z pozice hráče, který je zvyklý na silnější procesor a minimálně osm giga RAM. Většinou však hráči mají šestnáct giga RAM. Takže jim pouhé čtyři vadily, ale jasně bylo uvedeno, že notebook je pro běžnou práci. Což hraní graficky náročných her podle mého není.

notebook 

Stroj je lehounký a možná vevnitř skutečně nalisovaný na jedné desce. Ale co je mně po tom? Mám snad záruku. Já si tedy přikoupil tu prodlouženou na pět let, protože znám svou smůlu. Také výtka, že má malý prostor na ukládání nebyla pro mne odrazující. Věci důležité mám na cloudech a ty nedůležité nepotřebuji. Po instalaci Win 11 si sice ukously z disku pořádný kus, ale zbývajících 80 giga nemám šanci naplnit ani za sto let.  

Takže z mé strany bezkonkurenční stroj za vynikající cenu.