Proč dát přednost sportovnímu kočárku

Obratnost v terénu jistě oceníte

Pokud máte kočárek pouze na projížďky po hladkém, rovném povrchu, například na městské pěší zóně s přilehlými obchůdky, pak byste mohli děti vozit klidně v dřevěném trakaři, protože terén je natolik stabilní, že vaše ratolesti nepocítí nějaké drncání. Ovšem chcete-li s dětmi vyrazit do parku, do lesa, na louku, na hráz rybníka, nebo třeba do horského svahu, trakař už vám pro komfortní jízdu s vašimi dětmi stačit nebude. Výhodou sportovních kočárků je jejich obratnost a flexibilita přizpůsobit se prostředí, v němž se pohybují, bude se vám s nimi snáze otáčet, vyhýbat se překážkám i jezdit do kopce a z kopce.

sportovní kočárek

Moderní sportovní kočárek versus golfky

Golfky jsou svým způsobem také sportovní verzí kočárků, ale liší se od nich zejména svými koly. Ta jsou obvykle velmi malého průměru, a to není příliš ideální řešení do členitějších povrchů. Můžete tu například narazit na štěrkový kámen, který se vám pod kolem zaklesne jako klín a vám to bude komplikovat život. Pokud bude na cestě takových kamenů víc, můžete pak vzteky skřípat zubama.

maminka s dítětem

Důvěřujte raději kočárkům moderní výroby, s většími nafukovacími koly, s nimiž nebude obtížné překonat jak kameny na cestě, tak i kořeny stromů, různé terénní prohlubně a výstupky, výmoly, rýhy atp.

Kočárek na dovolené

Pobyt na dovolené s dětmi v kočárku je o to obtížnější, že nejste v prostředí vám známém, a tam se více potřebujete soustředit nejen na cestu, ale zejména kolem vás na různé podněty, např. obchody, směnárny, restaurace a cukrárny, takže mnohdy nevnímáte terén přímo pod vámi. Kdybyste měli nevhodný kočárek, bude vás nepohodlí při jízdě rozptylovat a působit rušivě a někdy až otravně. S moderním sportovním kočárkem se naopak budete cítit pohodlně a užijete si svou dovolenou bez obav z nějakých potíží na cestách.