Vlastní bydlení

Možná si říkáte, že tahle doba není vhodná na to, abyste se pustili do stavby rodinného domku. Jenže ona žádná doba není vhodná. Jednou je to covid, pak energetická krize, pak možná budete plánovat rodinu a bude se hodit každá koruna, anebo už to máte za pár do důchodu, tak proč byste se do něčeho takového ještě pouštěli. Takže, máte sen bydlet ve vlastním rodinném domku? Neváhejte, na nic nečekejte a začněte si hledat pozemek a plánovat jaký domeček by vám nejvíc líbil. Bude na patro? Nebo už jste starší ročník a tak nechcete domeček, kde bude schodiště, ale bude chtít jen bungalov?

rodinný dům

Nebo naopak plánujete, že se k vám nastěhují i vaše děti s rodinami, takže si pořídíte vícegenerační domek? Bude to zásadní rozhodnutí, které ovlivní řadu dalších věcí. Jednou věcí, kterou si můžete být stoprocentně jistí je, že si domeček můžete nechat postavit na klíč, a nebudete muset na stavbě ani hnout prstem. Jen budete kontrolovat, jak vám stavba roste. Nechat si postavit např. bungalov na klíč je ideální řešení, pokud plánujete domek na stáří nebo pro malou rodinku. Stačí malý kousek pozemku a prolistovat katalogem standardních bungalovů a máte vyřešeno.

bungalov

Budete vidět jak bude vaše bydlení vypadat a možná vám firma i ukáže již postavené domky, takže si je budete moc zajet prohlédnou přes plot v reálu. Bungalov má jednu obrovskou výhodu, je totiž nízkoenergetický. Správné základy, izolace, zateplení a řada moderních vychytávek s klimatizací či rekuperací umí udělat skoro zázraky, které se projeví na vašich měsíčních zálohách za energie. Rozmístění pokojů je u standardních bungalovů z katalogu dané, ale pokud si vymyslíte nějaké změny, jistě vám bude vyhověno. Bydlet ve vlastním domku je snem mnoha rodin a není nic, co by vám mělo být překážkou. Hypotéku podepíšete u banky a hurá do výběru typu domku a do stavby samotné.