Jak si zařídit koupelnu snů?

Koupelna je místo, jsem trávíme hodně času. Vykonáváme tu potřebu, hygienu, pereme prádlo a dalších x věcí. Hodně lidí často při zařizování domu opomíná, jak je koupelna vlastně důležitá a nevěnují jejímu zařizování takovou pozornost, jakou by si zasloužila. Tuto chybu určitě nedělejte a snažte se, aby byla vaše koupelna dokonalá. Pokud si nevíte rady, jak zařídit koupelnu, aby byla perfektní, může vám pomoci návrh bytového interiéru https://bydesign.cz/. Anebo se můžete podívat na naše tipy.

koupelna

Vybírejte vhodný materiál

Do koupelny patří spousta nejrůznějšího materiálu. Obložení, podlahy a podobně. Důležité je, abyste v této části nešetřili a vybrali opravdu kvalitní materiál vhodný do koupelen. V koupelně je často mokro, vlhko a nekvalitní materiál by se vám mohl vlivem těchto faktorů brzy opotřebovat. Taky dbejte na to, aby byly všechny materiály snadno omyvatelné a udržitelné.

Oddělte záchod od zbytku koupelny

Pokud vám to prostor umožňuje, určitě oddělte záchod od koupelny. Tak budete mít možnost, aby dva lidé používali zároveň koupelnu i záchod a nepřekáželi si. Pokud nemáte možnost vytvořit úplně oddělené místnosti, oddělte záchod od zbytku místnosti jiným způsobem, například přepážkou.

koupelna

Nezapomeňte na úložný prostor

Úložný prostor je důležitý i v koupelně. Možná si to ani neuvědomujete, ale i v koupelně potřebujete skladovat mnoho věcí. Kosmetiku, věci na péči o pleť, čistící prostředky, věci, které máte obvykle do zásoby, jako toaletní papír, hygienické pomůcky pro ženy, žiletky, sprchové gely a podobně. Ideální jsou různé poličky či skříňky, které se umístí pod umyvadlo.

Vana nebo sprcha?

Zásadní otázkou při stavění koupelny je, zda si pořídit vanu nebo sprchový kout. Obojí má své výhody a nevýhody. Myslete ale na to, zvláště, pokud už nejste nejmladší, že s přibývajícím věkem pro vás může být obtížnější z vany vstávat. V tom případě je nejlepším řešením prostorný sprchový kout.