Jaké příslušenství k bazénu bychom měli pořídit?

Jen málokdo z nás si dokáže představit léto bez koupání v chladné vodě, nejlépe v bazénu. Proto není divu, že si jej mnoho lidí chce pořídit i na svou zahradu. Co si však ze začátku mnoho z nich neuvědomí je fakt, že on samotný nestačí. I když tedy najdeme například v zimě velkou slevu, je potřeba si uvědomit, že budeme muset přikoupit také příslušenství k bazénu, a na to se obvykle ona sleva nevztahuje. Tím se mohou náklady značně zvednout. Proto je dobré si řádně promyslet, co vše je vlastně skutečně potřeba a co je zbytečné.

děti koupající se v bazénu

V první řadě se rozhodně hodí schůdky. Jejich typ a výška záleží na výšce bazénu a také na tom, zda je zapuštěný či nadzemní. V každém případě by však měly mít kvalitní úchyt, aby nehrozilo, že spadnou. To platí, zvláště pokud máme děti. Zde je bezesporu bezpečnost na prvním místě. Další věcí, která je nezbytně potřeba, je filtr. Ten se skládá z hadic, čerpadla a filtračního zařízení, a mnohdy je potřeba každou z těchto částí koupit zvlášť, a to nemusí být nejlevnější. Zvláště pokud chceme lepší a účinnější zařízení.

bazén s čistou vodou

To však není vše. Potřeba je také nejrůznější chemie, která nám potřebuje zajistit čistotu vody. K tomu patří především chlor, ať už v podobě tablet, prášku či tekutiny, a dále prostředky na úpravu pH. Pravdou totiž je, že pokud budeme chtít mít náš bazén „bez chemie“, voda nám příliš dlouho čistá nevydrží, zvláště v horkých letních dnech.

Nakonec je nutná také síťka na vybírání napadaných nečistot. Ta by měla být tak dlouhá, aby dosáhla až na dno. To je důležité, neboť mnoho nečistot velmi brzy klesne ke dnu, a ty větší nejen filtr většinou nesebere, ale pokud ano, pak jej mohou ucpat a dokonce i poškodit. Je tedy jasné, že bazén samotný nestačí. Proto je dobré s tím již při jeho pořizování počítat a podle toho také naplánovat rozpočet. Tak nám peníze určitě vystačí.