Zisky nejsou v podnikání jisté

Kolikrát jenom si podnikatelé stěžují na nedostatečnou výši svých příjmů! A kolikrát si dokonce stěžují na to, že nemají dokonce žádné zisky! A kolikrát jenom si na tyto skutečnosti stěžují oprávněně!

Ano, je to bohužel tak. To, že se někdo dá na podnikání, mu ještě žádné příjmy nezaručuje, o horentních cifrách už ani nemluvě. A tak se v případě, že něco nevyjde tak, jak by tomu mělo být, objevují i tu větší a tu menší finanční těžkosti, z nichž se pak podnikatel jenom těžko dostává. A někdy třeba ani nemá tolik sil, aby to zvládnul.

centy USA

Jenže se tu vše zvládnout musí. Tedy podnikatel to zvládnout musí. Nikdo jiný to za něj totiž neudělá. Nikoho nezajímá, že dotyčnému třeba nezaplatili odběratelé, že se mu prodražily materiál, energie a další vstupy, že se objevily nějaké velké nedoplatky na povinných odvodech nebo došlo k nějaké nehodě či výpadku výroby. Podnikatel prostě scházející peníze někde obstarat musí. Aby dal všechno do pořádku a mohlo se v onom podnikání pokračovat dál.

Jenže kde takové peníze navíc vzít? Někteří podnikatelé mají sice úspory, ale moc se na to spoléhat nedá. Někteří mají třeba i jiný, výnosnější byznys, ze kterého mohou sami to prodělávající dočasně dotovat. Ale ani to nebývá pravidlem. A tak nakonec leckomu zbývá už jen jediné východisko z nouze, jímž je vzetí si půjčky.

dvacet dolarů

A tak podnikatelé ve složitých obdobích půjčky shánějí. Jenže často dlouho a naprosto marně. Obrátí se tam či onam, ale všude slyší jenom to, že nejsou bonitní a mají tak smůlu.

Ale je třeba někde uspět. A tak se půjčka někdy shání tak dlouho, dokud se nepřijde na to, že je nejlepším řešením podnikatelská hypotéka. Což je vlastně logické. Protože podnikatelé v tísni obvykle nemají velké příjmy a čisté registry dlužníků, ale zato mají ještě nějaký ten nemovitý majetek. A kdo se může zaručit za půjčku zástavou nemovitosti, ten právě u nebankovní hypotéky uspěje. Snadno a velice rychle. A to je to, co podnikatelé potřebují.