Snižte svou váhu, dokud je to jednoduché

Hodně lidí se dnes trápí i s lehnou nadváhou, což je dobře, jelikož jim na záleží na jejich zdraví. Nicméně nadváha tohoto typu není žádnou katastrofou, daleko horší je obezita. Ta je totiž už skutečně zdraví ohrožující a může za vznikem celé řady chorob, často i těch chronických. Důvod není nutné hledat příliš dlouho, na vině je špatná životospráva. Ten, kdo jí příliš mnoho nepříliš kvalitního jídla, případně se vůbec nehýbe, si říká o pořádný malér. A takových jedinců jsou rovněž mraky.

Oběd

Zjišťovat obezitu není dobré pouze za pomoci váhy, ale je vhodné spíše využít BMI kalkulačku. Jedná se o jednoduchý nástroj, s jehož pomocí si každý může změřit své BMI během pár vteřin. Tento druh kalkulačky je běžné najít na serverech zabývajících se fitness, případně stravováním.

Papričky na schodech

Co jíst?

Když už se někdo rozhodne zhubnout, musí často i docela dost pozměnit své stravovací návyky. Ideální je jíst několikrát denně, vždy po malých porcích. Také to chce konzumovat zdravé věci. Rozhodně nic extra tučného či sladkého. K tomuto účelu se hodí třeba libové maso, případně ryby. Samozřejmě je vhodná zelenina, jelikož postrádá prakticky jakékoliv kalorie a v neposlední řadě rovněž i ovoce. Nejen hubnoucím se rovněž doporučuje pojídat luštěniny. Ty totiž nejen zasytí, ale dodají tělu dostatečné množství vlákniny, vitamínů a minerálů.

Kde hledat pomoc?

Když se hubnutí nedaří ani při drastické změně jídelníčku, je vhodné vyhledat specialistu. Může to být lékař, tedy dietolog, případně výživový poradce. Mnoho lidí nemá čas či náladu chodit zbytečně po doktorech. Ti mohou vyzkoušet alternativní cestu ve formě konzultace online. Nejedná se samozřejmě o absolutní náhradu za standardní vyšetření, avšak je to lepší než nic. Navíc se často člověk, který hledá řešení svých potíží na online poradně nakonec rozhodne lékaře přímo vyhledat, což je samozřejmě dobře. Obezitu je totiž potřeba zničit co nejdříve.