Stěhování na podzim bývá klidnější

Nejlevnější stěhování v Praze v letních měsících svádí k tomu být hektické a stresující. V létě je dlouho vidět a i večer a brzy ráno je relativně teplo, což vás nabádá k větší fyzické aktivitě a činnosti. Pokud to ovšem přeženete, můžete i onemocnět nebo utrpět úraz. Stěhovací firmě je v zásadě jedno, zda vás přestěhuje v srpnu nebo v lednu, ale mějte na paměti, že přesunem věcí to zdaleka nekončí, a že spoustu práce musíte odvést vy.

papírové krabice

Chcete-li zvolit klidnější a více pohodové stěhování, vsaďte raději na podzimní období. Nemáme na mysli přímo konec listopadu, ale spíše polovinu až konec září či začátek října. Tehdy jsou stále velmi příznivé teploty venkovního prostředí a bude se vám poměrně dobře manipulovat s věcmi, přenášet je z místa na místo, balit vše do krabic a opětovně vybalovat. Oceníte to i tehdy, budete-li si sami rozebírat a sestavovat nábytek.

plyšový medvídek v krabici

Podzim je také obdobím, kdy vás to již nebude příliš táhnout ven, budete mít zpravidla již po dovolené a budete tedy více ochotni věnovat svůj čas závěrečné fázi stěhování, kdy je zapotřebí rozmístit nábytek, instalovat svítidla, poličky, zrcadla, garnýže a další vybavení bytu. Bude se vám lépe ukládat věci z krabic a také provádět úklid po přestěhování.

Na podzim se budete lépe odměňovat

Stěhování je náročné nejen pro stěhováky, ale i pro každého, kdo se stěhuje. Neměli byste proto zapomínat se také patřičně odměnit za každou dokončenou fázi. Například jakmile zabalíte třetinu věcí do krabic, dopřejte si večeři v restauraci. Až budete mít demontovaný a zabalený nábytek, běžte s dětmi do ZOO nebo si běžte zaplavat do bazénu. Odměňujte se každý týden a práci střídejte s odpočinkem, mohou vám být ku prospěchu i relaxační masáže, návštěva cukrárny, výlet na kole do přírody anebo posezení s kamarády v čajovně.

Podzim je pro takovéto odměňování v průběhu stěhování ideální, protože není příliš velké horko, ani zima, neprovází vás tropické teplotní extrémy, ani silné mrazy, námraza a náledí, a můžete se venku stále pohybovat v lehkém a vzdušném oblečení.