Prožijte Vánoce a Silvestra v Českých Budějovicích

Někteří lidé se ke konci roku odebírají do hor, aby tu prožili sváteční dny v odlišné atmosféře, ovšem ne vždy to přináší kýžené uspokojení. Kupříkladu tehdy, není-li na horách žádný sníh, maximálně ten technický na vybraných zasněžených sjezdovkách, což postrádá onu sváteční atmosféru.

vánoční trhy v Českých Budějovicích

Což takhle zkusit protentokrát vynechat horské svahy a zamířit někam jinam do vnitrozemí. Nabízíme vám pár tipů pro trávení volného času (nejen) ke konci roku v Českých Budějovicích a v blízkém okolí. Kam se tu můžete vypravit a která místa by vás mohla oslovit?

Městské centrum – zajistíte-li si ubytování v Českých Budějovicích a okolí například na okraji města nedaleko parku Stromovka, bude to velmi poklidné místo a zároveň to nebudete mít daleko do centra. V průběhu Adventu jsou tu v činnosti na náměstí Přemysla Otakara II. vánoční trhy, je tu rozsvícený vánoční strom a můžete tu obdivovat měšťanské domy v historickém jádru města, spolu se soutokem Vltavy a Malše na Sokolském ostrově. Pochopitelně lze kdykoli v provozní době zavítat do některé z kaváren, restaurací, čajoven či cukráren.

hora Kleť

Lanovka na Kleť – i ke konci roku je možné zavítat na Kleť a vydat se na vrchol lanovkou z Krásetína. Lanovka je v zimních měsících v provozu obvykle o víkendech mezi 9. a 16. hodinou. Nahoře na Kleti je otevřena rozhledna, a to po celý rok. A pokud máte zájem navštívit restauraci, ta se otevírá také denně, ale otevírací doba bývá upravována a zveřejňována na Facebooku. Kupříkladu den před Štědrým dnem v roce 2022 je zde otevřeno i na noční výstup mezi dvaadvacátou a jednou hodinou ranní.

Údolí Vltavy – v zimě splouvat Vltavu je sice nebezpečné a náročné, ale doporučit vám můžeme alespoň jízdu autem, případně za teplého počasí na kole podél řeky z Loučovic do Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou do Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Třísova, Holubova, Křemže, Homole a do Českých Budějovic. I v zimě je tu na co se dívat!