S kočárkem na cestách

Dětské kočárky jsou základním předpokladem k tomu, abychom mohli s dětmi vyrážet do městských ulic na nákupy či na procházky. To ale není vše, co s nimi můžeme podnikat. Počítá se s nimi, jakožto s prostředníkem, který umožňuje volný pohyb v terénu i na dovolené nebo na výletech. Je naprosto úžasné usednout do auta, vyrazit někam do hor nebo k řece, ubytovat se v tamním penzionu a obdivovat krásy okolní krajiny. Lidský život je obohacován zážitky z volného pohybu v přírodě, a to se pochopitelně týká i našich ratolestí. Může se vám to zdát malicherné, vždyť přece miminka nebo batolata v kočárcích nemohou vnímat okolní svět tak, jako my, dospělí, ale to je hluboký omyl, protože jejich duše vnímá vše mnohdy dokonce lépe, než my – svým pocitem a zejména podvědomě.

maminka s dítětem

Zajistěte dětem pohodlí

Nesmírně důležité je dětem zajistit pohodlí a bezpečí, aby se při jízdě v kočárku necítily nepříjemně. Pokud bychom to zanedbali, bude to způsobovat drobná traumata a v citlivém dětském organismu pak mohou vznikat různé blokády, což se pak může projevit vadami řeči, tělesnými defekty a psychickými problémy v pozdějším věku a dokonce i v dospělosti.

dětský kočárek v terénu

Jinými slovy, velmi záleží i na volbě vhodného kočárku. Kombinovaný kočárek by tedy měl být především velmi pevný a robustní, a zároveň s dobře odpruženým podvozkem, spolehlivými a velkými koly a samozřejmě s vypolstrovaným vnitřním prostorem.

Děti také citlivě vnímají barvy, a proto je vhodnější dát přednost barvám sytým a pastelovým a spíše se vyhnout černé a šedé, které mohou vyvolávat plačtivost a depresivní stavy. Barvy pochopitelně působí i na nás, a rozhodně veselejší den budete mít s kočárky modré, růžové, bílé, červené, žluté či zelené barvy, a s jejich barevnými kombinacemi, nežli s těmi ponurými, které mohou jen prohloubit náš vnitřní neklid, stres a nervozitu.