Veselost lidí

Podle mého názoru si každý člověk zaslouží to, aby mohl vyrůstat ve zdravé a lepší společnosti. A já o tom nevím své. Já jsem totiž vyrůstala v takové rodině, kde se rodiče stále dokola jenom hádali. A opravdu hodně mě to mrzelo a já jsem vlastně takové ty rodinné hádky brala opravdu s rezervou. A taky jako to, že je to úplně normální. Proto mě velmi překvapilo, když mi třeba moje nejlepší kamarádky sdělily, že se jejich rodiče třeba vůbec nehádají. A když ano, tak je to jenom mírná výměna názorů. Bohužel tohle u nás se nedělo. Byla tam taková dusná atmosféra, že se mi několikrát chtělo brečet a říkala jsem si, že by bylo lepší, kdybych tam ani nebydlela. Ale kam bych šla? Ale opravdu není vhodné pro dítě, aby snášelo tohle každý den. Řekla jsem si, že až budu dospělá, že se nebudu takhle s nikým hádat, protože chci vyrůstat v dobré společnosti.

Společnost na svatbě je velmi příjemná.

A potom, až budu mít svou vlastní rodinu, tak bych si moc přála, aby děti vyrůstaly v tak milující rodině, ve které já jsem vyrůstat bohužel nemohla. A tohle to samé mi řekla i má sestra. Sestra nyní bydlí v Anglii, kde je úplně jiná společnost a mentalita lidí než tady v České republice. Sestra si Anglii jenom chválí, že tam jsou velmi příjemní lidé a taky obětaví.

Není nad to být veselá.

Sestra si tam našla práci a pracuje tam v rychlém občerstvení. Říkala, že tam je opravdu mnoho různých lidí a taky skupin, že bych se až divila. Já tam tu kulturu neznám, ale myslím si, že by to mohla být velmi zajímavá zkušenost v pracovat v Anglii. Nebo vlastně kdekoliv ve světě, protože mě zajímá jiná kultura a jaká by tam byla společnost lidí. Opravdu má na psychiku člověka velký vliv, v jakém se člověk cítí rozpoložení nebo v jaké žije či vyrůstá ve společnosti. Samozřejmě, že všelijaká negativa společnosti potom na člověka velmi těžce dopadá. Naštěstí já jsem se s tím dobře poprala.