Vlna, která neštípe

Věděli jste ale, že existuje tak příjemně zpracovaná vlna, která vůbec na těle není nepříjemná, ale může naprosto luxusně zahřát i toho největšího zmrzlíka z rodiny? A že z ní můžete sehnat ponožky, spodní oblečení, mikiny, kalhoty, šály? Pojďme si to představit. V zimě vás hřeje, v létě dokáže odvést přebytečnou vlhkost, dokáže tedy splnit svůj účel v jakémkoli počasí, je antibakteriální a prodyšná. To je merino vlna, která má svůj původ ze speciálně vyšlechtěného druhu ovcí až v osmnáctém století. Tyto ovečky se chovaly v horních oblastech Španělska a dnes jim lidé zase přicházejí na chuť.

zimni obleceni

Jedním z předních výrobců funkčního oblečení, vyrobeného právě z tohoto materiálu je norská firma Devold, která má dlouhou tradici a především historii. Jejím původním cílem bylo udělat oblečení pohodlné a kvalitní, které ochrání vůči vnějším vlivům počasí a které dokonce vyzkoušel sám na svých expedicích Amundsen, proto této značce můžete naprosto důvěřovat. Je to značka prověřená takovýmito extrémními podmínkami, proto do našich podmínek v České republice více než obstojí.

zima

Dokonalé zpracování bude sedět každému typu postavy, ať už si vyberete spodní oblečení pod svrchní oblečení nebo samostatné kousky jako jsou roláky nebo mikiny. Navíc se jedná o zcela přírodní materiál a není kvůli jeho použití týráno žádné zvíře, spíše naopak. Oblečení z tohoto vlákna budete rádi oblékat i vašim dětem, protože máte tak zaručeno, že jim nebude zima. Můžete z merina pořídit například i kukly nebo čepice na jejich hlavičky, které je třeba chránit zejména v zimě před sílou větru nebo sněhových vloček. I kojenci do kočárku nebudete chtít dávat nic jiného, až poznáte, jak krásně toto oblečení funguje, budete ho chtít více i pro sebe. Prodyšné oblečení pod oteplováky, to je to, co budete potřebovat na hory a které nebude zasmrádat.