Vstřikování paliva

Hojně využívané

Karburátory tento systém v řadě oblastech nahradil, protože pochopitelně má lepší výsledky. Třeba u takových osobních automobilů se stále více hledí na úsporu paliva a emisní normy, protože na našem trhu jsou pro nově vyráběné vozy limity dost přísné, takže dosahovat jich není jen tak. Proto má řada aut EGR ventil kombinovaný s filtrem pevných částic. Samozřejmě to má i nějaké nevýhody, přičemž jednou z těch větších je, že konstrukce je zase o něco dražší a taková výměna filtru pevných částic není nijak levná.

sportovní automobil

Když se vrátíme ke vstřikování, tak k jeho fungování je potřeba také jistých součástek. Nejprve palivo z nádrže natáhne čerpadlo, přičemž dále bývá před motorem ještě vstřikovací čerpadlo, které jej pod vysokým tlakem dopravuje až ke vstřikům. Ty v potřebný okamžik rozpráší určité množství benzínu, plynu či nafty do proudícího vzduchu a tato výsledná směs jde ke spálení do samotného válce.

Potíže

Zejména u dieselových motorů mnohdy přijde čas, kdy bude vstřiky potřeba vyměnit, protože už jsou za svůj život zanesené či nerozprašují palivo, jak by měli. Výměna sice něco stojí, ale mnohdy se bez ní neobejdeme. Když rozprašování paliva nefunguje správně, ta motor může být hlučnější, mít nepravidelnější chod a tak dále. Samozřejmě s tím souvisí i nižší výkon motoru, takže závada jde poznat. Se špatným chodem vlivem velkého nájezdu zase tolik neuděláme, ale můžeme předcházet zanášením, a to používáním kvalitního paliva či přidáváním přísad to toho běžného.

servis na auta

Jestliže už dojde na výměnu, tak se dá vyřešit levněji přes nákup náhradního dílu jako je 038130073bj Woocar, protože takový díl je samozřejmě levnější než zcela nový. Jsou určeny pro určité typy motorů 2.0 TDi, které jsou na našich silnicích k vidění dost často. Jestliže se chcete prodejce na něco zeptat, tak to není žádný problém, protože má na webu kontaktní formulář.